לפרטים והזמנות צרו קשר

תוציאו את זה החוצה, למחסן

תוציאו את זה החוצה, למחסן

"ישן מפני חדש תוציאו" – המשפט הזה מופיע כבר בתורה בתור ברכה. גם אתם ודאי אוהבים להתחדש מדי פעם – בגד אופנתי חדש כשמתחלפת העונה, בגד חדש לילד שגדל מהשנה שעברה, כלי מטבח במתנה מהאורחים שבאו לחג, צעצוע שהילדה קיבלה ליום ההולדת. אבל לפעמים קשה להיפטר מהישן. אתם מוצאים סיבה טובה לשמור הכול, שמא מישהו יזדקק אי פעם למשהו מתוך מה שאגרתם. הבעיה היא שחוש האגירה שלכם לא תמיד מתאים ליכולת האחסון של הבית שלכם. יום אחד אתם מגלים שפשוט אין לכם יותר מקום אחסון.

כאן בא לעזרתכם המחסן, ולמי שיכול – מחסן גינה הוא בדיוק הפתרון שאתם מחפשים. מי אמר שהוא מיועד רק לאחסון כלי גינה? אם אתם שומרים בבית דברים שלא משתמשים בהם לעתים קרובות, או שלא תשתמשו בהם בכמה בשנים הבאות – מה דעתכם להעביר את כל הדברים הללו למחסן ולפנות לכם בבית מקום לדברים שאתם באמת צריכים בשימוש שוטף?

ישנם חפצים שונים שאולי לא חשבתם שאפשר לאחסן במחסן. אז הנה כמה רעיונות לדברים שאפשר להוציא החוצה מהבית ולשמור במחסן, בצורה מסודרת ומסומנת כמובן. אין דבר מתסכל יותר מלדעת שעכשיו אתם צריכים את מה ששמרתם חמש שנים, אבל לא מצליחים למצוא בגלל הבלאגן…


ציוד לתינוקות וילדים

תינוקות גדלים והצרכים שלהם משתנים מהר מאוד ולבגדים, צעצועים וספרים של פעוטות או ילדים קטנים יש אורך חיים מוגבל.. לכן ציוד לתינוקות ולילדים קטנים הופך ללא שימושי תוך זמן קצר. כל שלושה חודשים בערך צריך להחליף להם מידת בגדים, כל כמה חודשים להחליף את הצעצועים ואפילו הספרים לפי שלב ההתפתחות שלהם. ומה עם העגלה, המושב לאמבטיה ומושב הבטיחות לרכב? ודאי תרצו לשמור את כל הציוד הזה לילד הבא שלכם או לתינוק העתידי של בת דודתכם האהובה שהתחתנה רק השבוע… אין סיבה שכל הציוד יתפוס מקום בתוך הבית שבו הוא יהיה מונח ללא שימוש שנים אחדות.

כדי שתוכלו ליהנות מכל מה ששמרתם בבוא יום פקודה, שמרו על סדר וארגון. אחסנו ספרים וצעצועים בקופסאות פלסטיק עם מכסה וסמנו עליהם מה מכילה הקופסה ולאיזה גיל מיועדת התכולה. בגדים ומצעים המיועדים לאחסון ממושך כדאי לאחסן בשקיות ואקום. ארזו חפצים גדולים ביריעות ניילון גדולות נצמדות, כדי להגן עליהם מלכלוך ואבק.


בגדים במידה לא מתאימה/שיצאו מהאופנה

רוב הסיכויים שארונות הבגדים שלכם עמוסים בפריטי לבוש שלא לבשתם כבר הרבה זמן – בגדים שכבר לא במידה שלכם כי נצברו כמה קילוגרמים עודפים, בגדים שהיו באופנה לפני שנתיים וכבר אינם. אתם לא זורקים אותם כי אוטוטו תצליח הדיאטה ותחזרו למשקל הקודם או שאתם אומרים לעצמכם שהאופנה חוזרת על עצמה כל כמה שנים והבגדים ממש איכותיים, אז חבל לזרוק.

אז למה שלא תעבירו את כל הבגדים הללו למחסן ותפנו מקום לבגדים החדשים והאופנתיים שקניתם? כשהבגדים במחסן, אם תתגעגעו אליהם ושעת הכושר תופיע, תוכלו תמיד להתחרט ולהחזיר אותם למדף. מצד שני, אולי אחרי כמה שנים תשלימו כבר עם העובדה שלעולם כבר לא תלבשו בגדים אלו ותחליטו לתרום אותם למי שבאמת זקוק להם.

את הבגדים כדאי למיין בצורה כלשהי – לפי עונה, לפי מידה (אם יש מידות שונות), לפי בגדים שלו או שלה, לארוז בשקיות ואקום ולסמן על השקית מה היא מכילה.


ארגז תחפושות

בבתים רבים נצברת במשך השנים ערימת תחפושות, לילדים ולגדולים. אם אתם שמחים להתחפש אבל רק פעם בשנה, אחסנו את כל התחפושות והאביזרים שצברתם בארגז מתאים ושמרו במחסן. בפעם הבאה שיבוא פורים או נשף המסכות השכונתי, תוכלו לשלוף חלקי תחפושות, כובעים ואביזרים ולהרכיב לילדיכם או לכם תחפושת מקורית.

טיפ: גם בחופש הגדול או באחת החופשות הממושכות, בהם צריך להעסיק את הילדים שעות ארוכות בבית, תוכלו לשלוף את הארגז ולערוך מסיבת תחפושות עליזה! כך באפס הוצאה תבלו עם הילדים יום מלא הפתעות והנאה. תוכלו להעלות הצגות, לצלול לעולמות רחוקים ולשמוח סתם כך.


כלי מטבח, מכשירי חשמל למטבח ומצעים עודפים

החיים מזמנים לכם הזדמנויות רבות לאגור כלי מטבח, עד שאתם מגלים שכבר אין יותר מקום בארונות. יש לכם עודף ספלי קפה, שני טוסטרים ושני קומקומים חשמליים, כפילות שנגרמה בשל מתנות חג מהדודה או ממקום העבודה? אם במשפחתכם ילדים מתבגרים, בעוד כמה שנים הם יצאו מהבית ויעברו לדירה שכורה. אם תארזו עבורם ארגז עם כלי מטבח שאתם יכולים לוותר עליהם, כולל כמה מכשירי חשמל בסיסיים למטבח, ותאפסנו במחסן לכמה שנים, הם יודו לכם מאוד.

ילדים בוגרים שעוברים לדירה שכורה יזדקקו גם למצעים, מגבות וריהוט בסיסי. אם גם בתחום הזה יש לכם עודפים וכפילויות, המחסן הוא המקום האידיאלי בו תוכלו לשמור פריטים שכאלו עבורם. תחסכו להם הוצאות מיותרות וכיתות רגליים בעקבות מודעות יד שנייה. ואם יש מקום במחסן גם לפריטי ריהוט לא גדולים שאינכם זקוקים להם, הילדים יודו לכם כפל כפליים.


מזרן ומצעים לאורחים

אם אתם מארחים רק כמה פעמים בשנה אורחים שבאים ללון אצלכם, אין סיבה להחזיק את המזרנים והמצעים לאורחים בתוך הבית. עטפו את המזרנים היטב בניילון כדי שלא יתפסו לחות ואבק. ארזו את המצעים בשקיות ניילון, עדיף שקיות ואקום. אל תשכחו, אם אפשר, לאוורר הכול יום-יומיים לפני בוא האורחים. לאחר צאתם לשלום, ארזו הכול ואפסנו מחדש בהמתנה לביקור המוצלח הבא.


תנורים חשמליים/מאווררים

אמצעי קירור/חימום ניידים נמצאים בשימוש אינטנסיבי, אבל רק במשך כמה חודשים בשנה. למה שלא תאחסנו את המכשיר שאינו בשימוש בעונה מסוימת במחסן שלכם? מאחר ותנורי חימום חשמליים ומאווררים שעומדים ללא שימוש צוברים אבק, עטפו אותם היטב לפני האחסון. גלגלו בזהירות את חוט החשמל, כך שלא ייווצרו בו כיפופים חדים של החוט, הצמידו את החוט המגולגל לגוף המכשיר בטייפ ועטפו הכול בניילון.


יצירות של הילדים

אם אתם הורים צעירים ושומרים בגאווה את דגימות היצירות של הילד החל מהשרבוט הראשון, ודאי צברתם כבר לפחות ארגז אחד המתפקע מיצירתיות וגאווה הורית – אולי גם הוא יכול לעבור למחסן?


ניירת ישנה

אם אתם אנשים מסודרים, ששומרים את כל החשבונות והמכתבים שקיבלתם מהבנק בקלסרים או אפילו במעטפות, אתם זן הולך ונכחד. בדורות הבאים כבר לא תהיה ניירת לשמור… אבל בימינו עדיין מצטברת ניירת בכל בית, שדורשת מקום אחסון. אומרים שכדאי לשמור שבע שנים ניירת הקשורה לכספים שלכם (תלושי משכורת, קרנות, דוחות מהבנק וכדומה). אבל אין סיבה לשמור זאת בתוך הבית. לשם כך נועד המחסן!

כדי לשמור על הנייר מפגעי רטיבות, כדאי לארוז ערימות נייר בתוך קלסרים מפוליגל (חומר פלסטי). עדיף לשמור את הקלסרים או הניירת בקופסאות פלסטיק עם מכסה הנסגר היטב ולא בקופסאות קרטון. ציינו על כל קופסה מה תכולתה – למשל "דוחות בנק וקרנות פנסיה והשתלמות 2014" או "ציורים ויצירות של דנה מהגן עד כתה ג'".


ציוד טיולים ומחנאות

משפחה היוצאת לקמפינג פעם-פעמיים בשנה זקוקה לציוד רב – אוהל אחד או יותר, שקי שינה, מזרנים, כיריים לבישול, אמצעי תאורה, צידניות, ציוד בישול לטיולים ועוד. ציוד זה תופס מקום רב אבל אינו שימושי לכם בחיי היומיום. לכן מתבקש שתוציאו אותו החוצה – למחסן. אריזה מסודרת של כל הציוד הזה בארגזים ושקיות ניילון תהפוך את היציאה הבאה לטיול או קמפינג למשחק ילדים.


מזוודות

כאשר אתם יוצאים לחופשה בבית מלון או בצימר, בארץ או בחו"ל או סתם נוסעים לסופ"ש משפחתי אצל ההורים, אתם זקוקים לכמה מזוודות ותיקי יד בגדלים שונים. גם אם זה קורה שלוש-ארבע פעמים בשנה, עדיין אין הצדקה להחזיק את כל הציוד הזה בחדר הארונות הביתי. ארזו מזוודות ותיקים אחד בתוך השני כדי לצמצם נפחים ומצאו פינה פנויה במחסן.

אם תסיירו בכל פינות הבית שלכם, ודאי תמצאו עוד דברים שאתם רוצים לשמור, אבל לא זקוקים להם בשימוש יומיומי. ארזו כל דבר בצורה הולמת, סמנו את התכולה והופה – למחסן. עכשיו התפנה לכם מקום בבית לאגירת דברים חדשים! תתחדשו!