לפרטים והזמנות צרו קשר

ריח הוא עניין של זכרון, גם כשהוא במחסן

ריח הוא עניין של זכרון, גם כשהוא במחסן

ריח הוא (גם) עניין של זיכרון. הרבה מאד פעמים כשאנו נזכרים במשהו, אנחנו יכולים להיזכר גם בריח הקשור אליו. הבעיה שיכולה להיווצר היא כאשר יש לריח קונוטציה שלילית: כאשר כל מה שאנחנו יכולים לזכור הוא שהריח היה לא נעים או שהריח בעצמו איננו נעים. במקרים האלה עלולה להיווצר אצלנו תחושה של דחיה, או של חוסר רצון לחוות את אותה הסיטואציה שוב.

ריח לא נעים הוא בעיה נפוצה במחסנים. באופן כללי: טחב, רטיבות באויר, המחסן חשוך ואפל והריח היה לא נעים. ייתכן ולכן לרבים יש זיכרונות לא נעימים ממחסנים. למרבה המזל, זו בעיה שניתן לתקן. כיום ניתן לראות יותר ויותר מחסנים שונים לגמרי, כמו למשל מחסני arrowsheds שניתן למצוא אצלנו באתר. אמנם הסיטואציה המוזכרת למעלה עדיין קיימת, או בחלקה לפחות, אבל מכיוון שטיבם של המחסנים בימינו הוא טוב יותר והם עשויי מחומרים טובים יותר, סביר להניח שנפגוש פחות במקרים לא נעימים של מחסנים שאינם מסבירי פנים.

אבל ריחות רעים הם למרבה הצער בעיה שלא ניתן להימנע מממנה באופן מוחלט. אם המחסן מאוורר בצורה הנכונה והצלחתם לדאוג כי לא תהיה בו לחות, אזי לא תחוו ריח של טחב. אבל, לעיתים, כן תריחו ריחות לא נעימים כיוון שהמחסן סגור ותחלופת האויר בו בדרך כלל מועטה. חשוב לדעת כי ניתן לטפל בבעיית הריח במחסנים: ישנם מספר פתרונות שיוכלו לשנות את החוויה, לספוג את הריחות הרעים ואפילו להחליפם בריחות נעימים.

כיצד ניתן לעשות זאת ומהם המוצרים שיכולים לספוג את הריחות הלא נעימים?

פחם פעיל – יתכן וחלקכם יכירו אותו בשמו הנוסף: פחמן פעיל. פחם זה הוא צורה של פחמן שעיבדו אותו בצורה שיצרה בו כמות רבה של נקבוביות. נקבוביות אלה משמשות לספיגת חומרים שונים, גזים ורעלים למיניהם. ניתן למצוא פחם פעיל במסנני מים, מסנני אויר ומסכות גז.

אמנם, מחירו של הפחם הפעיל איננו מן הזולים, אך כושר הספיגה שלו גבוה יותר משאר סוגי הפחם המוצעים לספיגת ריחות. לכן, השימוש בו הוא ארוך יותר, התחלופה שלו קטנה יותר ולעיתים זה הופך אותו לכדאי וכלכלי יותר.

קפה שחור – קפה שחור ניתן למצוא כמעט בכל בית בשימוש יומיומי. לקפה השחור נקבוביות הדומות מאד לפחם הפעיל ולכן אופן הפעולה שלהם די דומה. גם הקפה השחור סופח אליו את הריחות הרעים. יש לשים מספר כפיות בתוך כלי קטן פתוח ולפזר מספר כלים כאלו ברחבי המחסן. אפשרות אחרת היא למלא מספר גרביים ישנות בקפה שחור ולפזר אותן. צריך לקחת בחשבון כי ישנם אנשים שלא אוהבים את ריחו של הקפה. ברגע שהקפה השחור סופח אליו את הכמות אותה הוא מסוגל לספוג (כשהקפה לח ואיננו מפיץ יותר ריח)  הוא איננו אפקטיבי יותר ויש להחליפו.

סודה לשתיה – לאבקת סודה לשתיה יש מספר יתרונות ושימושים נפוצים. אחד היתרונות הגדולים שלה הוא שיש לה יכולת לספוג ריחות הקשורים ברטיבות. לכן, בכל מקרה בו נתקלתם בריח לא נעים במחסן, הניחו מספר כלי פלסטיק פתוחים עם סודה לשתיה ברחבי המחסן ותנו לה לעשות את העבודה.

מכשירים מנטרלי ריחות – קיימים היום מספר לא מועט של מנטרלי ריחות. מכשירים אלה מגיעים בשלוש צורות שונות: מוצק, נוזל וספריי לפיזור באוויר. את המנטרלים, על פי נפחם המשתנה, ניתן להעמיד במספר מקומות במחסן ובכך למנוע את הריחות הלא נעימים. למנטרלים אלה יתרון שבעת ספיחת הריח הלא נעים הם מפזרים לחלל האויר ריח עדין שאיננו חזק, המוסיף ליצירת ריח נעים.

אקונומיקה – אחד השימושים שיש לאקונומיקה, מעבר להלבנה, היא ספיחת ריחות רעים. ניתן לשים בכלי מעט אקונומיקה ולהעמיד במספר מקומות במחסן.  יחד עם זאת כדאי לדעת שרצוי להעמידה במקומות יציבים ושאין בהם סכנה כי הכלי ישפך. בנוסף, לאחר שריח האקונומיקה כבר פג מהאויר, מומלץ שלא להחזיר את הנוזל אל הבקבוק אלא לשפוך אותו. יש אנשים שמאד אוהבים את ריח האקונומיקה, אבל אם אתם מאלה שריח האקונומיקה לא עושה להם טוב, וותרו על האפשרות והשתמשו בה לשימושיה הרגילים בלבד.

חול קריסטלי – אם יש לכם חתול, ודאי תשמחו לדעת כי לחול הקריסטלי המשמש את החתול שלכם יש גם שימוש נוסף. חול קריסטלי מורכב מגבישי קריסטל קטנים ולהם כושר ספיגה גבוה. גבישי הקריסטל משנים את צבעם כאשר החול כבר איננו אפקטיבי ואז ניתן לדעת כי הגיע הזמן להחליף את החול. החול הקריסטלי סופח אליו רטיבות וריחות ובכך מבצע פעולה כפולה בשמירה על המחסן שלכם.

חול מתגבש – גם חול זה קיים בבתים שבהם יש חתולים והוא משמש כמצע לחתולים עצמם. החול המתגבש מסלק ריחות רעים ולא נעימים. ניתן להשיג אותו כחול ריחני או ללא ריח. היתרון של החול המתגבש הוא, ומכאן גם שמו, שספיחת הריחות והלחות אליו יוצרת גוש שניתן להוציא אותו ואילו שאר החול, זה שלא ספח אליו את הריחות והלחות נשאר כגרגירים.

אוורור – עובדה ידועה היא כי אויר נקי ושמש פותרים כמעט כל בעיה של ריח רע. הבעיה היותר גדולה היא כי לא ניתן להשאיר את המחסן פתוח רוב שעות היום ולכן פעולת האוורור היא מוגבלת. במקרים רבים כדאי להתקין ונטה במחסן. היא מאווררת את המחסן ומאפשרת תחלופת אוויר. את הוונטה ניתן להפעיל ולהפסיק על פי הצורך

 

קיימות לא מעט אפשרויות לנטרול הריחות הרעים במחסן. לרוב תוכלו לספוח את הריחות הרעים בעזרת החומרים הקיימים אצלכם בבית ובכך לחסוך סכומים לא מעטים על תחזוקת המחסן. זכרו: המחסן שלכם הוא חלק מהבית שלכם, התייחסו אליו בהתאם.