לפרטים והזמנות צרו קשר

מחסן עץ

מחסן עץ

 

זהו, עשיתם את זה! סוף-סוף, אחרי שנים של חיים בדוחק בעיר הסואנת, תשלומי עתק על ארנונה, מים, חשמל, שכר דירה, רעש וחיפוש אחר חניה, החלטתם לעשות לזה סוף, לאסוף את המטלטלים שלכם ולעבור. זה לא משנה אם זה לעיר אחרת, או למושב, או כפר או קיבוץ, כל עוד מדובר בדירת קרקע עם גינה קטנה, גדר לבנה וכלב – הגרסה הישראלית לחלום האמריקני.

אתם מגיעים ליישוב נידח, מריחים את הדשא וחיוך קטן עולה על דל שפתיכם. ואז, הפתעה: הלסת צונחת. בית קטן בערבה זה טוב ויפה, אבל איפה אפשר לדחוף פה את משאית הציוד שהבאתם מהעיר? רציתם שקט, פסטוראליות, מרחק, אבל לא חשבתם שתאלצו להגיד יפה שלום לכל מה שרכשתם בשנים האחרונות – ויש הרבה. אבל יש גם פתרון: מחסן, ואם אפשר אז עדיף מעץ.


 

בשנים האחרונות המעבר מהעיר לפריפריה הולך ותופס תאוצה וזוגות צעירים רבים בתחילת דרכם נתקלים באותה הבעיה – תכולה. אבל לא מדובר רק בזוגות צעירים שעוברים דירה לכפר; מחסני עץ משמשים היום לכל מיני פונקציות. חברת איסמור מייבאת ארצה מחסנים מכל מיני סוגים כחלק מייבוא כולל של מוצרים איכותיים לחצר. המגוון רחב והמחירים נעים בין 5,000 ₪ לפשוטים ביותר ועד 11,000 ₪ למחסנים בתוספת תחכום קל, עם אפשרות להפוך אותם אפילו למשרד קטן.

נשמע הזוי? ממש לא. עבור מי שעומד להקים עסק קטן וחדש ורוצה לחסוך אלפי שקלים של שכירות בשנה ומוכן לוותר על מיקום במרכז העיר בבניין ענק, על נסיעות ועל בזבוז זמן, מחסן עץ הוא התשובה. ממשרד ועד חדר טיפולים ומסאז'ים או קליניקה, מחסן עץ הוא פתרון אולטימטיבי.

כמובן שיש להתפשר על מספר דברים. מחסני העץ של איסמור מגיעים בגדלים שנעים בין 1.50 על 1.80 מטרים ועד ל-3.40 על 2.66 מטרים. לא גדול, אך מספק ביותר. החסרונות: המשרד אמנם קטן והוא יכול לשמש אדם אחד בלבד. כמו כן הוא לא מגיע עם שירותים וכדומה, אך במידה והם אכן קרובים לבית, הבעיה נפתרת.

 


למרות הגודל המינימלי, יש כאן יתרונות רבים

מחסני עץ יכולים להגיע היום בשלל צורות ועם דלתות מעוטרות וחלונות זכוכית. לחלקם יש גג מזופת, אטום למי גשמים וכמובן שהם משרים אווירה כפרית ופסטורלית. והכי חשוב: הם מאפשרים עבודה במרחק של מטר מהבית, פשוטו כמשמעו.

מעבר למשרדים, מחסני עץ יכולים לשמש בדיוק למטרתם הראשונית – אחסון. אם מישהו חושש מריקבון בעקבות מי גשמים, הוא מוזמן להסיר כל חשש מליבו. מחסני העץ כיום מגיעים מצופים בשכבת לקה ואיטום כזה ההופך את העץ לעמיד בפני נזקי הטבע. מבחינת שריפות, גם כאן נמצא פתרון – העץ מצופה בחומר מעכב בעירה. כמובן שכל אלה אינם מבטיחים במאת האחוזים אפס פגיעה בחומר – יש לתחזק מחסני עץ ולפחות פעם בשנה לבדוק ולשפץ את האיטום והעמידות. כמו כן, כמובן, חובה לשמור על הניקיון ואם אפשר, לעשות את הקומזיץ אצל השכן.

אחסון ומשרדים הם דבר אחד, אבל ניתן למצוא למחסנים אלה שימוש נוסף. בסופו של דבר, מדובר אולי במבנה קטן, אבל הוא חלק בלתי נפרד מהבית ויכול אפילו לשמש כחדר נוסף. מחדר משחקים לילדים (קצת שקט בשנת הצהריים לא יזיק), דרך חדר לינה לאורחים המגיעים מהעיר הסואנת ועד חדר עבודה לאנשים שצריכים מעט ניתוק ויכולים לעבוד מהבית.

פרט לפונקציונאליות, מחסני עץ מהווים תוספת נעימה לגינה ומספקים תחושת נועם ורוגע שלא ניתן להשיג עם סוגים אחרים של מחסנים. אפשר לומר שגם המחיר לא בשמיים ומחסני עץ דורשים טיפול מינימאלי של פעם בשנה. עם אפשרויות ההובלה שיש היום מרוב החברות, מחסני העץ נמצאים במרחק של טלפון אחד – מי היה מאמין שזה כל כך קל?