לפרטים והזמנות צרו קשר

מחסן מעץ – הוא לא רק מחסן

מחסן מעץ  – הוא לא רק מחסן

החיים, מצד אחד שגרה – השמש זורחת ושוקעת, כדור הארץ מסתובב מסביב לשמש ומסביב לעצמו. מצד שני הם דורשים מאיתנו להתחדש כל הזמן, להמציא מחדש את מה שכבר קיים אבל בצורה שונה כדי להתמודד עם הצורות השונות שהגרה לובשת. רובנו הגדול טובע בשגרה אבל יש גם רבים שכל יום מחפשים איפה אפשר לשנות, אבל בעלויות נמוכות, להשתמש בקיים ולעשות אותו חדש, ממש מאפס.

בשביל זה יש מחסן עץ. יש לו פנים רבות כל כך – הוא יכול להשתנות ולהתחדש בלי שום בעיה, רק עם הדמיון והיצירתיות שלכם. במינימום השקעה יוצא דבר מדהים; כל מה שצריך זה להעיז.

עץ הוא חומר שאוהב יחס, הוא אוהב שמשקיעים בו. עם קצת צבע, כמה עיטורים, אולי אפילו לפתוח חלון או להתקין בחוץ חזית אחרת, והוא הופך למשהו אחר – משהו קסום וחדש.

אז נכון, מי שיש לו מחסן מעץ בדרך כלל משתמש בו בתור מחסן. אבל, בשורות הבאות תמצאו מספר רעיונות, לא בהכרח שגרתיים, שיכולים להפוך לכם את המחסן לחוויה אחרת – חוויה שיכולה להשתנות כל הזמן, על פי רצונכם.


לצפייה במבחר המחסנים שלנו – לחץ כאן !


הנה כמה רעיונות לשימוש אחר במחסן עץ

פינת סיפורי הילדים

לא, אין כאן כוונה שתקחו את הילדים למחסן מעץ ותספרו להם שם את הסיפור. כאן הכוונה כי המחסן מעץ יהפוך לסיפור עצמו, למקום בו הוא מתרחש. על "הבית של יעל" שמעתם? או על "כיפה אדומה"? ומה עם "עמי ותמי"? או "זהבה ושלושת הדובים"? כל הסיפורים האלה מתרחשים בתוך מבנה כלשהו. עם קצת צבע ואבזור מתאים, המחסן מעץ יכול להפוך לזירת הסיפור.

דמיינו לכם את הבית של עמי ותמי: מבחוץ ממתקים, מבפנים יש אח בוערת, שולחן, מכשפה ושני ילדים תמימים. עכשיו, הפכו את המחסן לבית הזה: צבעו את הבית מבחוץ, הדביקו עליו עטיפות של ממתקים או תמונות שלהם. צרו מקרטון דוגמא של אח, הכניסו שולחן פנימה ואתם – התחפשו לעמי ותמי. איזו חוויה נפלאה.

כל סיפור אפשר להמחיז, להכין ולקרוא במשך שבוע ואף יותר. כשמיציתם את הסיפור, עברו לסיפור הבא. חדוות היצירה והקריאה לא תעזוב אתכם ואת הילדים אף לרגע.

.


פינת המדיטציה וההתרגעות

אם עדיין לא עשיתם מדיטציה בחיים, אולי לא תבינו על מה מדובר. אבל אם עשיתם כבר מדיטציה פעם אחד לפחות, בוודאי תוכלו להעיד כי הנושא ממכר. בין אם אתם מאמינים בזה או לא, הנושא מושך ומעניין. יש משהו בשקט, בנרות, בדממה, שמושך את הנפש שלנו פנימה. עם מחצלת או מזרן, עם מוזיקה מרגיעה, קטורת וכמה נרות – זה כל מה שצריך ואתם יכולים להיכנס אל ממלכת השקט לנפש. ואם בכל זאת אתם לא בעניין של מדיטציה, הפינה הזאת יכולה להיות מצוינת כמקום מפלט אחרי יום עמוס ורועש ובית מלא ילדים. כי ביננו, כל מה שצריך זה בעצם כמה דקות של שקט, כדי להמשיך ולצלול אל תוך ההמולה.

.


לצפייה במבחר המחסנים שלנו – לחץ כאן !


בית קטן (בערבה)

זה לא באמת משנה באיזה אזור אתם גרים בארץ כל עוד יש לכם מחסן מעץ בחוץ. אתם יכולים להפוך את המחסן עבורכם או עבור אחד מהילדים המתבגרים שלכם לבית קטן שיהיה כולו של מי שחפץ בכך. אפשר לרהט עם מיטה נחמדה, או שולחן, כסא או שניים ושטיח; לצבוע מבחוץ בצבע שאתם אוהבים; לקשט בוילונות ובקצת השקעה, ויש לכם או לילד המתבגר שלכם פינה שקטה ונחמדה.

.


בית מעץ, אבל על האדמה

אין כמעט ילד שלא רוצה או רצה בית מעץ – כזה שאפשר לשחק עליו "מחנה", להזמין חבר, ולדעת שזוהי נחלתו הפרטית. אבל בית מעץ הוא בדרך כלל על העץ, כך שרוב ההורים די חושש מכך. שנית, בתים אלה הם לרוב קטנים ולא יכולים להכיל יותר מילד או שניים. לכן, מחסן מעץ הוא פתרון מצוין. הוא נמצא על האדמה, כך שהוא בטוח יותר, ויש בו הרבה יותר מקום מבית עץ. הילד שלכם יכול בשקט להזמין יותר משני חברים; אפשר להכניס להם לשם מזרנים שלא בשימוש ותראו איך הם מעסיקים את עצמם שם, שעות על גבי שעות.

.


לסיכום, מחסן מעץ הוא לא רק מחסן. הוא יכול, עם קצת השראה, מעט נגרות, חלון ומזגן, להפוך לכל מה שאתם רוצים. כל מה שצריך זה דמיון, יצירתיות וידיעה שהכל אפשרי.

***