לפרטים והזמנות צרו קשר

איפה שמים את האופניים?

איפה שמים את האופניים?

אז הצטרפתם לטרנד הבריא לכם ולסביבה ורכשתם אופניים איכותיים. מרבית בעלי האופניים נתקלים מיד לאחר קבלתם בבעיה מטרידה – איפה שמים את אופניים כך שלא ייגרם להם כל רע?

המודעות העכשווית לצורך באורח חיים בריא יותר ובהגנה על איכות הסביבה העלתה שוב את קרנו של כלי התחבורה הפשוט והיעיל – האופניים. זה נכון, לא כולם מדוושים עליהם ומפתחים בעזרתם סיבולת לב-ריאה, אבל גם אם בחרתם באופניים חשמליים הרי שלפחות להורדת זיהום הסביבה תרמתם, ואם תקפידו מדי פעם גם לפדל ולא לוותר לעצמכם הרי שתרוויחו מכל הכיוונים.

מצד שני, יש דילמה שחובה לתת עליה את הדעת ולספק לה פתרון – עליכם למצוא מקום לאחסן בו את האופניים בבטחה. אם יש אופניים גם לבני המשפחה האחרים, הרי שמציאת מענה ומקום לכלי התחבורה הטרנדי-בריא שלכם אפילו מורכבת יותר. נכון, בשל הפיכת האופניים לכלי שהשימוש בו הולך ותופס תאוצה, סביר להניח שבעתיד הקרוב נראה, במקביל להשקעה של העיריות והרשויות המקומיות בתשתיות ובשבילים ייעודיים, גם הצעות אחסון או שמירה על האוצר שלכם. אבל בינתיים, יעידו על כך רוכבי אופניים רבים, הפקרת אופניים ברחוב (אפילו כשהם קשורים בשרשרת איכותית וכשמסירים להם את המושב) היא סיכון שלא ממש מומלץ לקחת.

אז היכן ניתן לאחסן את האופניים, שבהם השקעתם כמה אלפי שקלים ושבכוונתכם ליהנות מהם במשך שנים רבות? הרי לא הגיוני להשאיר זוג אופניים סתם כך, אפילו בחצר הבניין או בגינת הבית – הגשם ויתר פגעי מזג האוויר עלולים להזיק להם מאוד, וכמובן שגם ילכלכו אותם. חוץ מזה, אולי יהיו מי שיחשקו בהם והם פשוט עלולים להיגנב או להינזק מיד אדם כאקט של תסכול או ונדליזם.

אחסון אופניים אפשרי לפעמים במקלט או מחסן המשותף של הבניין, ואולם באלו לרוב התנאים גרועים, העתקי המפתחות רבים מדי, יש שכנים ששוכחים בכלל לנעול את המקום, ומעבר לכך, לרוב המחסנים המשותפים צפופים והאופניים לא ממש נגישים בנוחות כשהם מאופסנים בהם.

אולי תבחרו להעלות אותם לביתכם? אבל הצורך הזה הופך את האופניים למעמסה. אופניים אמורים להיות כלי נגיש וקל לשימוש, סחיבתם במעלה ובמורד גרם מדרגות מדי יום ביומו למטה ולמעלה, אינה תענוג גדול. גם אם יש בבניין מעלית, או בעבור מי שמתייחסים לצורך להרים את אופניהם לדירתם כאל עוד נדבך ספורטיבי בחוויה, טרם נפתרה הסוגיה אלא שינתה פשוט את אופייה. ועכשיו נשאלת השאלה: איפה שמים אופניים בפנים הדירה?

נדמה שהיכן שלא תבחרו להחנות את האופניים, אפילו אם מדובר בחדר עבודה או חדר המשמש לאחסון בבית, הם בכל זאת יפריעו איכשהו לנוחות התנועה בחלל הדירה הצר. המחזה של אופניים הניצבים באמצע הסלון או פינת האוכל הפך לנפוץ יותר ויותר לאחרונה, והוא לא מחזה מלהיב – לא בעבור בעלי הבית ולא בשביל האורחים. מה גם שאם יש בבית ילדים, הם עלולים להיפגע מנפילה של האופניים.

הנה בכל זאת מספר פתרונות יצירתיים לאחסון נבון של אופניים בתוך דירות ובתים.

  • אופניים כחלק מהעיצוב של הבית: אם תתייחסו אל האופניים שלכם כאל קישוט יתכן שתמצאו פתרון יצירתי ומדליק במיוחד לאחסונם. ניתן להזמין מסגרת תמונה גדולה, שממדיה גדולים במעט ממידות האופניים, לתלות אותה על אחד מקירות הבית ובתוכה להציב את… נכון! האופניים! מדובר בפתרון יפה ומאוד פונקציונלי. אם אינכם כה פרועים, והבית שלכם מעוצב באופן יותר נורמטיבי תוכלו בכל זאת להשתמש בפתרון בעבור אופניהם של הילדים בחדריהם.
  • מתקן ייעודי לאופניים: מסתבר שכיום ניתן לרכוש מבחר מתקני אחסון מקוריים לאופניים. מדובר על מעמדים אשר נראים מעט כמו מתלי מעילים עומדים, שמאפשרים הצבת אופניים, ואפילו שני זוגות או יותר, באופן מאונך ונוח במיוחד, כך שייתפסו כמה שפחות מקום בדירה.

סוג זה של מעמדים, שעליכם לרכוש בהתאם לגודל האופניים שלכם ולצורכיכם הספציפיים, יפתור באופן כמעט מושלם את סוגיית תפיסת המרחב על-ידי אופניים שעומדים על שני גלגליהם בדירה. אגב, ניתן להשיג גם מתקני אחסון לאופניים שנתלים על הקיר, ואלו יכולים לשמש גם את בעלי החנייה המקורה או הנעולה שמביניכם.

  • נישה מגבס: הזמינו איש מקצוע או בנו בעצמכם באמצעות מחיצת קיר גבס מעין נישה שתתאים במדויק לגודל האופניים שלכם כשהם ניצבים על הגלגל האחורי. את הנישה ניתן לכסות בווילון קטן או בפרגוד, והנה לכם עוד פתרון לאחסון חכם שישמור על חלל הבית מסודר ויגן על דרי הבית מפני התקלות כואבת בכלי התחבורה הבריא.
  • ניצול מדרגות: למי שיש בפנים ביתו או בדירתו גרם מדרגות – ניתן לחבר לתחתית גרם המדרגות ווים מיוחדים שעליהם תולים את האופניים בצמוד לגרם, זאת אומרת שהאופניים לא ניצבים על הרצפה, שניתן לנקות בסביבתם ואפילו להציב תחתם חפצים.

כאשר יש גינה או חצר, ניתן לחשוב על פתרונות נוספים:

  • כיום ניתן לרכוש מחסן אופניים, זאת אומרת מחסן מיוחד שכל ייעודו הוא שמירת אופניים. מדובר על מחסן קטן מידות יחסית שלא מחייב הצבת מבנה גדול שתופס חלק נכבד משטחן של חצרות או גינות קטנות. מחסן אופניים נמכר במידות שונות, יכול להכיל אפילו מספר זוגות אופניים, וכמובן שיש לו מנעול והוא יסייע לכם במיוחד לגונן על האופניים מגניבה ואף מנזקי מזג האוויר והלכלוך. אגב, מחסן אופניים יכול להתאים גם לבעלי מרפסות רחבות ידיים.
  • לבעלי בתים פרטיים עם חצר אפשר להציע הקמת חדר אחסון פונקציונאלי בצורת במה שתשמש כמעין ספסל מרווח. בעבור אופניים שמונחים בשכיבה אין צורך במתקן גדול מדי, והדבר חוסך שטח רב. לצורך הדבר מומלץ להזמין מבעל מקצוע מיומן מבנה שטוח בגודל שיכיל את אופניכם, אשר לו דלת עליונה עם אופציה לנעילה. מתקן שכזה ניתן להניח על הקרקע ולהשתמש בו לישיבה. חשוב שהמתקן יהיה עשוי מחומר חזק ועמיד בפני מים.