לפרטים והזמנות צרו קשר

אחסון מזון במחסן

אחסון מזון במחסן

קנייה של מזון היא משימה שוטפת, רציפה ולעיתים סיזיפית, בייחוד בבית עם ילדים. זו גם אחת מהוצאות משק הבית הגדולות שיש, ולא פעם אנחנו מחפשים דרכים להוזיל עלויות. אחת הדרכים היא ביצוע קנייה מרוכזת. קנייה גדולה יכולה לחסוך לנו נסיעה, נוכל לערוך אותה בשיתוף עם עוד כמה משפחות, או להזמין ישירות מיצרן מסוים שאנו סומכים על התוצרת שלו. אבל, לאחר שפתרנו את שאלת הכמות ואת שאלת העלות, נמצא את עצמנו עם שאלה לא פחות מורכבת – איפה למען השם נאחסן את כל זה ???

בכל הקשור למזון, אנחנו שומעים לא פעם שאנשים נרתעים מלאחסן מזון במחסן. האם יש לרתיעה הזו בסיס? התשובה היא שברוב המקרים אין בעיה. כדאי ואפשר בהחלט לאחסן מזון במחסן, אך יש להקפיד על מספר כללים שיעזרו לנו לשמר את טריותו ואיכותו.


ראשית, בואו נבין מהם ארבעת הגורמים, ששליטה בהם עשויה להפחית משמעותית קלקול מזון:

לחות – בסביבה לחה מזון יתקלקל מהר יותר, לכן חשוב מאד לשמור על סביבה יבשה ככל הניתן בפנים המחסן. כדאי לשים לב לנזילות מים סביב המחסן ובתוכו, להתרחק ממרתפים עבשים, לשים לב לנזילות שעלולות להגיע מכיוון גגות סמוכים וכדומה.

אוויר –  נאחסן את האוכל בכלים אטומים ככל האפשר. ניתן למצוא היום מגוון גדול של מיכלים ושקיות ואקום הנסגרים היטב שיוכלו לשמש אתכם למטרה זו.

אור – מחסנים מטבעם הם חשוכים וסגורים חלק גדול מהזמן. אם נבחר לאחסן מזון במחסן, חשוב להקפיד לכבות אורות ולהגן על המחסן משמש ישירה.

טמפרטורה – ככל שהטמפרטורה במחסן תהיה נמוכה יותר, יקטן הסיכוי להתפתחות פטריות, עובש וחיידקים. כאשר בוחרים לאחסן מזון במחסן, צריך להתייחס למיקום שלו (מוצל, בתוך הבית, בגינה), ולהרחיק אותו מאזורי מנועים פולטי חום (מזגן, חניית הרכב, מכונה כביסה ואו מייבש).

ייתכן כי בבואכם לאחסן מזון במחסן, תרצו להתקין מערכת בקרת אויר שיכולה לשלוט על ארבעת הגורמים שהזכרנו, ולייצר סביבה מדויקת לשמירה על איכות המזון לאורך זמן.


מה ואיך נכון לאחסן

מוצרי המזון שנבחר לאחסן במחסן הם כמובן מוצרי מזון יבשים, כאלה שניתן לקנות בכמויות גדולות ואשר מטיבם נשמרים זמן ארוך: סוכר, מלח, שמן, קטניות, פסטה ואיטריות שונות, שימורים, אגוזים למיניהם, פירות יבשים, חמוצים, תחליפי חלב עמידים (סויה, אורז וכדומה), משקאות אלכוהוליים ומוצרים דומים אחרים.


כללי אחסון:

מה שנכנס ראשון יוצא ראשון – זהו הכלל הראשון והידוע מכל. חשוב שתזכרו ותסדרו את המחסן כך, שבכל פעם תוציאו ותשתמשו במוצרים ה"ישנים" יותר, אלה שקניתם ראשונים, כשרק התחלתם לאחסן. בכל פעם תחזרו על הפעולה – בסידור המחסן תזיזו אל קדמת המדף את המוצרים שכבר נמצאים בו, ותסדרו בחלקים האחוריים או העליונים את המוצרים שרכשתם לאחרונה.

קופסאות ומיכלים – ניתן למצוא היום בשוק מגוון גדול מאד של מיכלי וקופסאות אחסון. בחרו את מיכל האחסון המתאים בהתאם למצרכים אותם תרצו לאחסן. מיכלי זכוכית אטומים וריקים ככל הניתן מאוויר יתאימו לאחסון של פירות יבשים, אגוזים, חמוצים וכדומה. קופסאות פלסטיק אטומות יהוו מיכל מגן טוב לתחליפי חלב, משקאות אלכוהוליים, ולשקיות מזון אטומות המכילות פסטות, אורז קטניות ומוצרים דומים.

שימו לב! אל תשאירו שקיות מזון פתוחות, גם לא בתוך קופסא. אם לא השתמשתם בכל הכמות, יש לעטוף היטב את השקית הפתוחה ורק אז לאחסן אותה שוב.

תיארוך – בעניין זה חשוב מאד לא להתעצל. הכינו לכם מלאי מגוון של מדבקות, פתקים מושחלים על חוטים, סרטים ועוד, וכתבו על כל מוצר מתי אחסנתם אותו. אל תסמכו על הזיכרון או על חוש הריח. אם אתם ממש מסודרים, כתבו גם מתי התאריך האחרון לשימוש, וכך תוכלו לשלוט בצורה ממש טובה על השימוש שלכם במלאי המזון המאוחסן.

מידוף – כדי לאחסן מזון בצורה נכונה חייבים מדפים. לעולם אל תאחסנו מזון על הרצפה, גם אם הוא נמצא בקופסאות ומיכלים אטומים. הרצפה צוברת לכלוך, בוץ ובחורף ייתכן ותצטבר בה רטיבות, כל אלה עלולים לפגוע בטיב המזון.

הפרדה – אם המחסן משמש לאחסון של דברים נוספים מלבד מזון, יש צורך ליצור הפרדה מוחלטת בין מזון למוצרים שאינם מזון. בייחוד יש להקפיד הקפדה יתרה שלא לאחסן מזון בסמוך לכימיקלים למיניהם – חומרי ניקיון, חומרי הדברה, צבעים ועוד.

רשימת מלאי – כמו בכל מחסן, אם ברצוננו להגיע לחיסכון המיוחל, ולהצליח לעבוד נכון עם המלאי שלנו, מומלץ להכין רשימה מסודרת של כל המוצרים שנמצאים כרגע במחסן. יש אפשרות ליצור רשימה ארוכה אחת המתארת כל מה שיש, יש אפשרות לכתוב על כל ארגז או קופסא מה הוא מכיל, יש אפשרות לייצר רשימה נפרדת לכל מדף. בכל מקרה חשוב שתהיה רשימה, והעיקר לעדכן אותה בכל פעם שאנו משתמשים במוצר מסוים.

אחסון מזון במחסן הוא בהחלט אפשרי ואפילו מומלץ, אולם הוא מצריך תכנון מוקדם, הצטיידות נכונה באביזרים ותשומת לב לפרטים קטנים וגדולים. אפשר להתחיל בקטן ועל בטוח, ועם הניסיון להרחיב את אפשרויות אחסון המזון שלכם. בהצלחה!